Puree van avocado met zoete aardappel

Groentehapje Vanaf 6 maanden
Puree van avocado met zoete aardappel

Meer over de ingrediënten

Puree van avocado met zoete aardappel

Groentehapje Vanaf 6 maanden

Ingrediënten

  • Avocado
  • Bataat Zoete aardappel
  • Boter

Bereidingswijze

Schil de zoete aardappel (1 grote of 2 kleintjes) en snijd ze in stukken. Kook de aardappelstukjes in 15 minuten gaar. Bewaar wat kookvocht om het hapje eventueel wat smeuïger te maken. Snij de avocado doormidden en haal de pit er uit. Schep het vruchtvlees met een lepel uit de schil. Doe alles bij elkaar met een klontje boter en pureer het met de staafmixer of prak tot een smeuïge puree.

in onze collectie

Smikkelstip – Waarom stoom je sommige fruitsoorten?

Harde fruit soorten kun je voor het verwerken in een babyhapje even stomen in weinig water. Dit pureert makkelijker en ze verkleuren dan ook niet. Maar dit moet niet. Vroeger was dit een richtlijn. Het zou de darmpjes van de baby’s minder belasten wanneer je het fruit eerst kookt.

Voor zacht fruit geldt overigens hetzelfde. Het hoeft niet, maar kan wel. Doe waar je jezelf het prettigste bij voelt en wat je makkelijk vindt.

recepten in dezelfde categorie

aan de slag

Om een recept of product aan je favorieten
toe te voegen moet je ingelogd zijn op je
Smikkels account.
INLOGGEN
Heb je nog geen Smikkels account? Maak er een aan! >>